Ультразвукове дослідження – безпечне, безболісне і високоінформативне обстеження, яке широко використовується для діагностики різних патологій, в тому числі і при вагітності. У багатьох вагітних виникає запитання, чи безпечним є проведення УЗД для плода. Протягом всього періоду існування ультразвукового обстеження не було доведено негативного впливу цього методу на плід. Але не слід безконтрольно проходити дане обстеження без показів.  Згідно наказу МОЗ України про ведення вагітності рекомендовано проводити 3 ультразвукових дослідження:

  1. У терміні 11-13 тижнів (Перший скриніг). Лікар вимірює комірцевий простір, носові кісточки, частоту серцебиття плоду, довжину стегна та деякі інші показники. Бажано проводити в комплексі із біохімічним скринінгом (кров з вени на ХГ, PAPP). Ці дані допомагають запідозрити наявність хромосомних патологій у плода (синдром Дауна, Едвардса, Патау)
  1. У терміні 18-20 тижнів (Другий скринінг). Проводиться у комплексі із аналізом крові на АФП, естріол,ХГ. Лікар оцінює будову серця дитини, структури мозку,плаценту вимірює деякі основні показники. На цьому терміні вже можна побачити стать дитини.

  1. Термін 32-34 тижні. Лікар вимірює кровоплин в судинах, оцінює будову всіх внутрішніх органів дитини, стан плаценти та шийки матки, положення та приблизну масу плода.

 Хочу зазначити, що будь-яке обстеження проводиться лише за згодою жінки. Ви можете відмовитися від проведення УЗД.

 Ультразвукове обстеження на ранніх термінах не входить до переліку рекомендованих за Наказом ведення вагітності в Україні. Але у більшості випадків це дослідження проводиться для того, щоб визначити, чи розвивається вагітність в матці, чи немає підозри на позаматкову вагітність.

 При позитивному тесті на вагітність, не біжіть відразу на ультразвук. Інформативним буде УЗД не раніше ніж на 7-10 день затримки менструації. Тоді вже можна побачити, що плідне яйце розвивається саме в порожнині матки.  Безпечним також є проведення УЗД вагінальним датчиком (через піхву). Дане обстеження не впливає на плід, не призводить до завмирання вагітності чи передчасних пологів.

 Іноді цього недостатньо і якщо у Вас є покази, лікар скерує на додаткові обстеження, які допоможуть вчасно виявити патологію, призначити лікування та запобігти ускладненням.

 Гарного дня! Бережіть себе!

Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596


Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596

5 коментарів

Спіраль – як метод контрацепції. - Лікар-гінеколог у Львові · о

[…] щоб визначити чи немає протипоказів, а саме: УЗД органів малого тазу, мазки на флору та цитологію, УЗД молочних залоз, […]

Огляд гінеколога, що треба знати? → Лікар-гінеколог у Львові · о

[…] – гінеколог призначає додаткові обстеження – УЗД органів малого тазу, УЗД молочних залоз, кольпоскопію, […]

Поширений метод контрацепції – спіраль. → · о

[…] аналіз крові, – загальний аналіз сечі, – УЗД органів малого таза, – […]

Менструація після пологів → Лікар-гінеколог у Львові · о

[…] ендометріозом. Це захворювання пригнічується під час вагітності, тому після пологів в таких жінок критичні дні […]

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *