Вагітність – це один із найбажаніших та водночас хвилюючих періодів життя кожної жінки. В цей час організм зазнає значних фізіологічних, гормональних, психоемоційних  змін, підвищеного навантаження. Для того щоб цей чудовий період приніс Вам лише позитивні емоції, пройшов легко та без ускладнень хочу розповісти Вам про деякі нескладні правила гігієни.

Під час вагітності в організмі жінки змінюється гормональний фон. Кількість жіночих гормонів стає в рази більшою ніж до вагітності, збільшується кількість виділень. Підвищується схильність до таких захворювань, як «молочниця», бактеріальний вагіноз.  Кандидоз (молочниця) не несе загрози для майбутньої мами та малюка, але може спричиняти значний дискомфорт, свербіж. Бактеріальний вагіноз – порушення нормальної мікрофлори піхви ( тобто співвідношення між «добрими» та «поганими» бактеріями), у свою чергу, може бути  небезпечним, призводити до передчасних пологів. 

Щоб уникнути розвитку цих неприємних ускладнень, ретельно дотримуйтеся інтимної гігієни:

  • Носіть білизну лише із натуральних тканин (бавовна, шовк).
  • Підмиватися варто хоча б 2 рази на день теплою проточною водою або із застосуванням спеціальних засобів для інтимної гігієни. Бажано також після кожного акту дефекації.
  • Підмиватися слід  лише спереду-назад, щоб не заносити патогенні бактерії з прямої кишки в піхву.
  • Обирайте правильні засоби для інтимної гігієни без великої кількості ароматизаторів, оскільки вони можуть викликати алергію та подразнення.
  • Звичайне або антибактеріальне мило мають інший рН, викликають сухість шкіри та вбивають лактобацили («добрі» бактерії, які населяють піхву) .Також не слід використовувати щоденні прокладки. Вони створюють парниковий ефект і  є прекрасним середовищем для розмноження бактерій. 
  • Якщо Ви відчуваєте неприємний запах, дискомфорт – зверніться на консультацію до свого лікаря-гінеколога.

Приймайте душ 2 рази в день. Вода має бути теплою 36-38С.  Особливу увагу приділяйте ділянці складок. Використовуйте гіпоалергенні гелі для душу. Очищайте шкіру скрабом 1 раз на тиждень. Ретельно зволожуйте шкіру, щоб запобігти розвитку розтяжок.

Депіляцію під час вагітності найкраще робити використовуючи бритву. Епілятори, воскова депіляція – можуть призводити до травмування шкіри. Використання лазеру небажане, бо змінюється гормональний фон та чутливість шкіри, може посилитись пігментація. Крім цього немає досліджень, які б однозначно вказали на безпеку лазерного променя для плода.

Варто велику увагу приділити гігієні ротової порожнини. Під час вагітності часто виникає підвищена кислотність, що може сприяти розмноженню бактерій та карієсу, а також запалення ясен – гінгівіт. Чистити зуби потрібно мінімум 2 рази на день (ввечері перед сном та зранку після сніданку) хоча б по 2 хвилини «вимітаючими рухами» зверху вниз, не забувати про язик. Найкраще використовувати електричну зубну щітку. Вона робить декілька тисяч рухів в секунду, чого неможливо досягнути використовуючи звичайну щітку.  Ще до вагітності потрібно відвідати лікаря-стоматолога та пролікувати всі зуби. Каріозні порожнини можуть бути джерелом інфекції. Але якщо Ви не встигли зробити цього до вагітності – не хвилюйтеся, зуби під час вагітності лікувати можна, при чому безболісно (є певні види знеболення, які дозволені вагітним).

Обирайте зручний для Вас не тісний одяг із натуральних тканин. Бажано не носити взуття на великих підборах, оскільки це може сприяти розвитку варикозу. Бюстгалтер для вагітних на широких бретельках та без кісточок чудово підтримає груди та не буде перетискати і натирати шкіру. Вже під час вагітності може виділятися молоко з грудей – для цього користуйтесь  круглими  підкладками , щоб білизна була сухою.

Подбайте про свою шкіру. Використовуйте крем із СПФ (мінімум 50) із захистом від хвиль А та В (це вказано в описі до крему: UVA,UVB). Під час вагітності збільшується чутливість шкіри до сонячного випромінювання та посилюється пігментація. Тому, щоб уникнути шкідливому впливу сонця, розвитку пігментних плям, родинок використовуйте крем з СПФ щодня, навіть якщо похмура погода. Можете також перевірити індекс УФ у додатку «Погода» до смартфона. Крім цього, там вказані рекомендації щодо використання сонцезахисту.

Якщо Вам доводиться користуватись громадським туалетом, використовуйте спеціальні паперові насадки на унітаз, ретельно мийте руки, щоб уникнути кишкових інфекцій.

Гігієна – важливий елемент життя кожного, а особливо вагітної жінки. Сподіваюся, що ці нескладні поради будуть Вам корисні.

Гарного дня! Бережіть себе!

Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596


Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596

2 коментаря

Софія Володимирівна · о

Дуже хороша та досвідчена лікарка. Доступно пояснює все, що буде відбуватись. У неї на прийомі як у подруги.

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *