Кожна жінка мріє стати матір’ю, народити та виростити здорову дитину. Але не завжди вагітність є на часі. За статистикою близько 50% вагітностей є незапланованими.

Коли жінка бачить позитивний тест на вагітність, перед нею постає складний вибір: народжувати чи робити аборт. Право на переривання вагітності –  це одне із репродуктивних прав жінки.

В Україні за бажанням жінки дозволено переривати вагітність до терміну 12 тижнів, а за медичними показами- до 22.

 Що означає термін «медичні покази»? Це наявність в дитини важкої патології, яка не сумісна з життям або призведе до інвалідизації, важке захворювання жінки та деякі соціальні аспекти, які передбачені Законом.

 Аборт може проводитись хірургічним або медикаментозним методом.

Медикаментозний метод передбачає використання двох препаратів. Перший забезпечує відкріплення плідного яйця від стінки матки та припиняє його розвиток. Другий –скорочення матки. Деякі жінки думають, що після вживання цих препаратів починаються «місячні». Насправді ж відбувається викидень. Таблетки, які використовуються для аборту блокують гормон, що зберігає вагітність. Відповідно ембріон не може продовжувати розвиватись і гине. Цей метод використовують до 6 тижнів вагітності

 Хірургічний аборт може проводитись вакуумом або кюреткою. Принцип в них однаковий. Лікар спеціальними інструментами розширює шийку матки, а далі за допомогою вакууму або звичайної кюретки (гострий хірургічний інструмент) видаляє  плід із матки.

 Немає абсолютно безпечного методу переривання вагітності. Меншим «злом» є медикаментозний аборт. Але все таки,  наслідками може бути значна кровотеча, неповний аборт ( коли частина вагітності залишилась в матці і тоді доводиться додатково використовувати хірургічний метод), порушення менструального циклу. Якщо Ви все таки вирішили перервати вагітність і обрали цей метод, раджу знаходитись під наглядом лікаря-гінеколога в стаціонарі, адже є ймовірність розвитку кровотечі.

 Перед проведенням хірургічного аборту обов’язково потрібно здати деякі аналізи, гінекологічні мазки. Нехтування цим може призводити до серйозних наслідків. Ускладненнями хірургічного аборту часто є  перфорація (розрив стінки) матки, кровотеча, пошкодження шийки матки, запалення матки, безпліддя.

Аборт не є методом контрацепції. Це серйозне втручання в жіночий організм. Кожна жінка має право самостійно вирішувати народжувати чи ні. Так, пологи і вагітність теж можуть мати деякі ускладнення, але це природній процес, який завжди є безпечнішим ніж аборт. Для того щоб запобігти незапланованій вагітності використовуйте надійну контрацепцію, підібрати яку Вам допоможе лікар-гінеколог. Перед тим як прийняти рішення про переривання вагітності, зважте всі «за» і «проти». Поговоріть із своїм чоловіком, батьками чи іншими близькими для Вас людьми, можливо вони знайдуть слова підтримки і через невеликий період часу Ви будете насолоджуватися материнством.

 Гарного дня! Бережіть себе!

Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596


Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596

0 коментарів

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *