Часто жінок цікавить питання чи можна займатися сексом під час вагітності. Іноді вони соромляться запитати це у свого гінеколога. Чи призводить секс під час вагітності до викидня або до травмування дитини? У цьому пості поділюсь корисною та цікавою інформацією.
Секс – нормальна складова частина життя кожної жінки.
На ранніх термінах вагітності деякі жінки мають погане самопочуття, токсикоз, головокружіння і їм не до романтики. В інших вагітних, навпаки, – підвищується лібідо. Це пов’язано із значною гормональною перебудовою організму.
Вагітність – це не патологія, а прекрасний час очікування малюка. Якщо Ваша вагітність проходить нормально, без ускладнень – Ви можете жити звичним життям, в тому числі і статевим.
Плід знаходиться в порожнині матки, стінки якої при вагітності досягають товщини 3-4см. Крім матки, дитина має достатній захист у вигляді навколоплідних вод, шийки матки. Тому травмувати малюка під час статевого акту неможливо.
Під час оргазму матка скорочується. Але ці скорочення не є аналогічні переймам, не призводять до відкриття шийки матки та передчасних пологів. Сперма містить речовини – простагландини, які можуть сприяти розм’якшенню шийки матки . Але до цих речовин матка стає чутливою лише на останніх тижнях вагітності, коли плід вже є доношеним. Тому інколи жінкам, в яких вже пройшов термін передбачуваних пологів рекомендують «чоловікотерапію» для того, щоб пришвидшити початок пологів.
Коли заборонено займатися сексом при вагітності:
- Загроза переривання вагітності/передчасних пологів
- Передлежання плаценти
- Багатоплідна вагітність
- Втрата вагітності в анамнезі
- Кров’янисті виділення з піхви
- Істміко-цервікальна недостатність
Якщо у Вас новий статевий партнер – використовуйте презерватив, щоб уникнути можливості інфікування. Або попросіть партнера обстежитись на інфекції, які передаються статевим шляхом.
Якщо під час статевих стосунків у Вас виникли болісні відчуття, кров’янисті або водянисті виділення, переймоподібні болі – обов’язково зверніться до гінеколога.
Обирайте пози, які зручні саме для Вас. В другій половині вагітності уникайте позиції лежачи на спині, щоб запобігти синдрому нижньої порожнистої вени. Це стан, коли матка перетискає судину, що несе кров від нижньої половини тіла до серця. Може супроводжуватися запамороченням, тахікардією, втратою свідомості.
Вже починаючи із перших тижнів вагітності під дією гормонів молочні залози готуються до лактації. Під час оргазму виділяється гормон окситоцин, який може стимулювати виділення молока. Тому не лякайтеся, коли побачите краплі молока на білизні.
Оберіть гінеколога, якому Ви довіряєте і не соромитеся розмовляти на будь-які теми. Уточніть у лікаря чи немає у Вас протипоказів для того, щоб займатися сексом. Якщо Ваша вагітність проходить нормально – насолоджуйтеся цим чудовим та незабутнім періодом. Живіть звичним повноцінним життям.
Гарного дня! Бережіть себе!
0 коментарів