Сексуальне бажання – лібідо у багатьох жінок змінюється протягом життя. Ці зміни часто пов’язані із проблемами у стосунках, стресом, вагітністю, лактацією і менопаузою. На жіноче лібідо впливають безліч факторів, серед яких гормональний стан, наявність стресу, стосунки із партнером, фаза менструального циклу, прийом ліків, якість сну. Фізіологічне зниження статевого потягу відбувається у жінок під час вагітності та лактації. Ці стани супроводжуються підвищенням рівня гормону пролактину, який блокує сексуальне бажання.
Вживання деяких препаратів (антидепресанти, антипсихотичні, комбіновані оральні контрацептиви) теж може знижувати лібідо. Лібідо формується в головному мозку, а не в статевих органах, тому основна причина його погіршення– це хронічний стрес, втома, погана якість сну та конфлікти у стосунках.
Існує безліч препаратів на ринку для підняття жіночого лібідо. До їх складу входять женьшень, амінокислоти, тадалафіл, кофеїн, зелений чай.Ці речовини мають загальностимулюючий ефект на організм. Підвищують кровоплин в органах малого тазу, покращують настрій, таким чином посилюють статевий потяг.
Силденафіл – основний компонент у складі жіночої «Віагри». Цей препарат покращує циркуляцію крові у ділянці малого тазу. Прилив крові сприяє підвищенню чутливості та посиленню виділення вагінального секрету. Жіноча Віагра” – це стимулюючий засіб, але не лікарський. Вона допоможе скоригувати проблеми фізіологічного характеру, дозволить подолати комплекси та заглушити стрес. Більшою мірою жінки не одержують насолоди від близькості через проблеми психологічного характеру. Вони думають про роботу, дітей та навіть про те, що приготувати на обід. Тому, підвищення кровоплину у статевих органах ніяк не повпливає на негативні думки та відсутність налаштованості на статеві стосунки. Існує думка, що сексуальне бажання стимулюють афродизіаки. Це харчові продукти або інші речовини, які нібито підвищують лібідо і потенцію. Однак наукових доказів впливу афродизіаків на організм людини немає.
Але відомо, що деякі вітаміни і мінерали сприяють підвищенню фертильності.
Наприклад, устриці містять багато цинку, який потрібен організму для вироблення тестостерону (чоловічого статевого гормону), який у жіночому організмі відповідає за статевий потяг. Джерелом цинку можуть бути й інші продукти, наприклад, гарбузове насіння.
Вживаючи певну їжу, можна підвищити рівень дофаміну (гормону “задоволення”). Це свіжі фрукти і овочі, особливо чорниця, авокадо, кавун і спаржа.
Важливо – стежити за своїм психічним здоров’ям і зменшувати тривожність. Займайтесь йогою та спортом, щоб підвищити загальну витривалість організму, знизити рівень стресу та покращити настрій.
Проводьте більше часу разом, обіймайтесь і проявляйте ніжність. Тілесний контакт підвищує рівень окситоцину, який посилює лібідо.
Керуйте рівнем стресу, який може вплинути на сексуальне бажання, шляхом зменшення робочих і домашніх обов’язків, якісного сну, фізичних вправ, прогулянок для нормалізації статевого потягу.
Не існує «нормальної» кількості сексу чи рівня лібідо. Для кожної жінки ці норми індивідуальні. Якщо ви помітили зміни у своєму сексуальному бажанні, зверніться на консультацію до лікаря–гінеколога, оскільки причинами можуть бути не лише психологічні, але й гормональні зміни, гінекологічні захворювання. Гінеколог допоможе Вам виявити причину, при необхідності скерує до інших спеціалістів. Не рекомендую без консультації лікаря використовувати препарати для підвищення лібідо, оскільки вони мають ряд протипоказів.
Гарного дня! Бережіть себе!
0 коментарів