Гігієна вагітних це комплекс процедур, що спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я жінки, організм якої відчуває підвищене навантаження, допологову охорону плода, підготовку організму жінки до нормальних пологів і післяпологового періоду, лактації та грудного вигодовування.

Важливе значення має особиста гігієна. Вагітна жінка повинна щодня приймати душ, 2 рази в день мити зовнішні статеві органи теплою водою чи засобами для інтимної гігієни. Обов’язковий компонент особистої гігієни – повітряні та сонячні ванни. Повітряні ванни приймаються при температурі повітря 20-22 С, починаючи з 5-10 хв і постійно збільшуючи тривалість до 20-30 хв. Корисними є нетривалі сонячні ванни до 11 год ранку або після 18 год вечора.

Вагітній необхідно систематично готувати соски молочних залоз до майбутнього годування для профілактики тріщин і маститу. Бюстгалтер має бути зручний, із натуральних тканин, відповідати формі та розміру молочної залози. Молочні залози та соски щодня обмиваються теплою водою та обтираються рушником. Якщо соски плоскі або втягнуті, то в останні 2 місяці вагітності необхідно проводити їх масаж: великим і вказівним пальцем захоплюється сосок та відтягується протягом 3-4 хв (по 2-3 рази).

Одяг вагітної має бути вільним та зручним, не стискати грудну клітку, живіт та нижні кінцівки. При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок може бути рекомендовано носіння еластичних панчох. З третього триместру вагітності для профілактики розтягнення передньої черевної стінки рекомендується носити спеціальний бандаж. Взуття має бути підібране по розміру, на низькому каблуку.

Режим при нормальному перебігу вагітності звичайний із чергуванням розумової, фізичної праці та відпочинку. Вагітній не можна піднімати тягарі , переживати психоемоційні травми. В побуті та на роботі навколо неї має бути облаштована атмосфера турботи, піклування та уваги. Перед сном, тривалість якого має бути не менше 8 годин, обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі, провітрювання кімнати.

При нормальному перебігу вагітності дозволяється жити статевим життям.

Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596


Юлія Цупер

Юлія Цупер. Практикуючий лікар – гінеколог, диплом спеціаліста з відзнакою ЛНМДУ імені Данила Галицького, сертифікати, практичний досвід в інтернатурі у відділені під керівництвом Олега Данкова КМП 3-я міська лікарня (Львів). Попередній запис +380672518596

0 коментарів

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *